vada
News

गो’प्य राख्नुहोस् संधै यी ७ कुराहरुः तपाईको जीवनमा हुनेछ यस्तो चमत्कार !

काठमाडाैं / कतिपय कुराहरु हामिले आफ्नो सोचेर अरुलाई आफ्नो कुराहरु खोल्छौ । धेरै जसो कुराहरु अरुलाई खोल्दा पनि त्यसले हा’नि गर्न सक्छ । त्यसैले हामीले जीवनमा सदैव गो’प्य राख्नुपर्ने केही कुराहरु पनि हुन्छन् ।हामीले जीवनमा सधै गो’प्य राख्नुपर्ने ७ कुराहरु बारे चर्चा गर्छौ । जुन तपाईको लागी राम्रो पनि हुन्छ ।राख्न नसक्दा मानीसले कतिबेला आफ्नो अमूल्य जीवन गु’माउनपुग्छ थाहा नै हुँदैन ।हाँस्ने सँग हाँस्छु।रमाउने सँग रमाउछु।मिल्ने सँग बह पोख्छु।तर निरास पार्न जानेको छैन।

शृष्टिले एक अर्कालाई आनन्द दिनुपर्छ । ईश्वरको इच्छाविना अस्तित्वमा आएका चिजहरु यस धर्तिमा छैनन् । यसकारणले हरेक चिज एक अर्काका परिपुरक छन । एकले अर्काको आवश्यकताहरु र स’मस्याहरुलाई समाधान गर्नु यसको धर्म हो ।माटो, पानी र खनिजले झारपात र रुखलाई भोजन जुटाइरहेका छन । झारपात र रुखहरुले जनावर, पक्षीहरु लगायत मानिसहरुका आवश्यकताहरु पुरा गरिरहेका छन ।तेसैले मानीसले बोल्दा हीड्दा मानीसहरुको भी’डमा सोचेर मात्र बोल्नु अती आवसेक्ता हुन्छ।१। दान – तपाईले कसलाई दिनुभएको छ भने त्यो कुरा अरुलाइ भन्नु राम्रो हुदैन ।

दान धर्म लिएको कुरा यदि भन्नु भो भने त्यसको तपाईलाइ फल प्राप्त हुदैन ।२। मन्त्र – यदि तपाईलाइ गुरुले मन्त्र दिनुभएको छ भने त्यो मन्त्र कसैलाइ भन्न हुदैन । किनकी मन्त्रमा शक्ति हुन्छ ।३। घर परिवारको ‘झ’गडा – कहिले काहि परिवारमा झ’गडा हुनु सामान्य कुरा हो । झ’गडा धेरै जसो घरहरुमा हुन्छ । घरमा झ’गडा हन्छ भने यो कुरा कसैलाई भन्न हुदैन ।यदि परिवारको झ’गडा भएको अरुले थाहा पाएमा ग’लत फाइदा उठाउन सक्छन् ।४। अपमान – आफू कहि कतै अ’पमानित भइएको छ भने यस्तो कुरा पनि अरुलाई भन्न हुदैन । किनकी अरुले तपाईको खिल्ली उडाउन सक्छन् ।५।

रातिक्रि’डा – जीवनमा यौ’न सम्बन्धको विषयमा कसैलाई पनि भन्नु हुदैन । यो कुरा अरुलाइ भनेर मजा लिनु राम्रो कुरा होइन । तपाइँले यौन क्रि’डाका कुरा अरुलाई भन्न थाल्नु भो नकारात्मक परिणाम ब्यहोर्नु पर्ने हुन सक्छ ।६ पद प्रतिष्ठा – मानिसहरु पद प्रतिष्ठा प्राप्त गरेपछि मात्तिने हुन्छ । तर पद र प्रतिष्ठको विषयमा सकेसम्म गो’प्यता राख्नु राम्रो हुन्छ ।७।धन हानी – जीवनमा तपाइँलाई धन हा’नीको अवस्था परेमा आर्थिक नोक्शानीको बारे कसैलाई भन्न हुँदैन् । मानिसहरुले तपार्इंको धन हा’नी हुँदा तपाइसँग भएको धनबारे जानकारी पाउने गर्छन् । त्यति मात्र होइन मात्र होइन हा’नी भएका कारण तपार्इंबाट टाढिने पनि हुन्छ ।

Related Articles

Back to top button