vada
News

संक्रमित नर्सलाई अस्पतालले आइसोलेसनमा नराखेर घरमै बस्नु भनेपछि ५५ जना नर्सले दिए सामूहिक राजीनामा

मोरङ । अस्पतालमा संक्रमितको उपचारमा लागेकी नर्स आफै संक्रमित भएपछि पनि अस्पतालले वेवास्ता गरेपछि मोरङको विराटनगरस्थित नोबेल मेडिकल कलेजमा कार्यरत ५५ जना नर्सले सामुहिक राजिनामा दिउका छन् । उनीहरुले राजिनामा अघि अस्पताल प्रशासनलाई विभिन्न ७ बुँदे माग राखेका थिए । अस्पतालले सुनुवाई नगरेपछि सामुहिक राजिनामा दिउका हुन् ।

केही दिनअघि कोरोना पुष्टि भएकी नोबेलमा कार्यरत एक नर्सलाई अस्पतालले वेवास्ता गरेको उनीहरुको भनाई छ । अस्पतालले संक्रमित नर्सलाई अस्पतालकै आइसोलेसनमा नराखेर लक्षण नदेखिएको भन्दै होम आइसोलेनमा बस्न भनेपछि उनीहरु आन्दोलिन भएका हुन् । संक्रमितको उपचारमै लागेर स्वास्थ्यकर्मी पनि संक्रमित हुँदा अस्पतालले वेवास्ता गरेको भन्दै उनीहरूले मंगलबार राजीनामा दिएर आन्दोलित भएका हुन् ।

नोबेल अस्पतालमा अहिलेसम्म एक दर्जन नर्स संक्रमित भइसकेको बताइएको छ । सम्पूर्ण स्वास्थ्यकर्मीहरूको जीवन बीमा गरिदिनुपर्ने, अस्पतालका कार्यरत कोही स्वास्थ्यकर्मीमा कोरोना देखिए सम्पूर्ण खर्च अस्पतालले बेहोर्नुपर्ने, आकस्मिक कक्षको रेडजोनमा कार्यरतलाई आइसोलेशन सरहको तलब सुविधा, सुरक्षा र क्वारेन्टाइनमा बस्ने व्यवस्था गर्नुपर्ने लगायतका माग उनीहरूले राखेका छन् ।

उनीहरुले संक्रमितको उपचारका लागि पठाउँदा पनि अस्पतालले स्वास्थ्य सामग्री नदिएको आरोप लगाएका छन् । पिपिई लगायत स्वास्थ्य उपकरण नलगाई संक्रमितको उपचारमा पठाएका कारण आफुहरु संक्रमित भएको नर्सको भनाई छ ।

अस्पताल प्रशासनले भने नर्सले प्रोत्सान रकम नपाएको भन्दै सामूहिक राजीनामा दिएको जनाएको छ । अस्पतालका प्रबन्धक नारायण दाहालका अनुसार अस्पतालको आस्किम कक्षमा कार्यरत ५५ जना नर्सले ५ हजार रुपैयाँ प्रोत्साहन भत्ता माग राखेको बताएका छन् ।

Related Articles

Back to top button