vada
News

लकडाउनमा बैकंको ऋण तिर्न नसक्दा पुलबाट हामफाले भिम बहादुरले, छोराछोरीको बिचल्ली

काठमाडौं- सिप्रदी ट्रेडिङ कम्पनिले लकडाउनको समयमा किस्ता नतिरेको भन्दै गाडी नियन्त्रणमा लिएपछि गाडी धनी मनहरा नदिमा हामवmालेका छन् । मन्थली ३ रामेछाप घर भएका ३४ वर्षका भिम बहादुर कार्कीले मनहरा पुलबाट हाम फालेर मृत्यु भएको प्रहरीले जानकारी दिएको छ । करीब २ वर्ष अगाडी सिप्रदी ट्रेडिङ कम्पनिबाट किस्ता तिर्ने सर्तमा गाडी किनेका थिए ।

लकडाउनको अवधिमा गाडी चलाउन नपाएका उनले रोजीरोटीको समस्या भोगिरहेका बेला गाडी सामान्य मर्मतका लागि कम्पनिमा लगेका थिए । तर कम्पनिले किस्ता नतिरेको भन्दै उनको बा ५ ख २८४४ नम्बरको गाडी जफत गरेको हो ।

दुख पसिना एक गरेर किनेको गाडी थोरै किस्ता बाँकी हुँदा कम्पनिले जफत गरेको भन्दै उनि मानसिक रुपमा बिक्षिप्त भएका थिए ।काठमाडौँको जडिबुटीमा दाईको घरमा बस्न भनेर जादा उनले बिहान १० बजे मनोहरा नदिमा हामफाले।

लकडाउनको अवधिमा सरकारले किस्ता लिन बन्देज गरेको बेला कामदारको बिचल्ली भएको छ ।मजदूरको परिश्रमले मोटाएका धनी भनौदाहरुले जनताको रगत चुस्नेहरुलाई कानुनी उपचारको बाटो रोज्ने अखिल नेपाल यातायात मजदूर संघका उपाध्यक्ष दिपक केसीले चेतावनी दिएकन छन् । सरकारले मजदुर ऋणीहरुलाई ध्यान दिनु पर्ने बताए । सरकारले मजदुरहरुलाई ध्यान नदिए ठुलो क्षति हुने आकलन गरेका छन् ।

Related Articles

Back to top button