vada
News

OMG…कोरोनाका त्रा’स बिच ड’रलाग्दो ब’म बि’स्फो’ट, दुई गोरखाली सै’निकसहित चार जनाको मृ’त्यु (पुरा पड्नुहोस्।)

असार पाकिस्तानको सिन्ध प्रान्तमा शुक्रबार भएका तीन वटा ब’म बि’स्फो’टनबाट दुई सैनिक सहित चार जनाको मृ’त्यु भएको छ ।स्थानीय संचार माध्यमका अनुसार सिन्धुदेश क्रा’न्तिकारी सेना नामको वि’द्रोही समूहले ती बि’स्फो’टह’रुको जिम्मेवारी लिएको छ ।

एउटा बि’स्फो’टन सिन्ध प्रान्तका राजधानी कराँचीमा भएको थियो । उक्त आ’क्रम’णमा एक सर्वसाधारण र अधैसैनिक बलका सदस्य सहित आठ जना अरु घाइते भएका थिए ।

अर्को बि’स्फो’टन घोट्की जिल्लामा भएको थियो जसमा दुई सैनिकको ज्यान गएको थियो । तेस्रो बि’स्फो’टन सिन्ध प्रान्तकै लर्काना जिल्लामा भएको थियो, तर यसमा कुनै क्ष’ति पुगेको थिएन ।

यो पनि पढ्नुहोस :
यही साता विदेशमा निधन भएका नेपालीको शवसमेत नेपाल ल्याउनेक्रम शुरु भएको छ । लकडाउनको अवधिमा विदेशमा विभिन्न कारणले मृत्यु भएकामध्ये ४० जना नेपालीको शव नेपाल ल्याइएको छ । विदेशमा समस्यामा परेका नेपालीको स्वदेश फिर्तीका लागि चार्टर्ड उडान हुन थालेपछि शुक्रबारसम्ममा ती शव नेपाल ल्याइएको हो ।

अहिलेसम्म कतारबाट २०, मलेसियाबाट ११, कुवेतबाट छ, ओमान, युएई र साउदीबाट एक÷एक जनाको शव नेपाल ल्याइएको छ । मृत्यु भएका ३१८ जनामध्ये ११४ जना मृतकका परिवारले गन्तव्य देशमै अन्त्येष्टिका लागि अनुमति दिएको सङ्घले जनाएको छ । यसबाहेक अझै १६४ शवको व्यवस्थापन गर्न बाँकी रहेको छ । ती शव कोरोनाको कारण अन्तरराष्ट्रिय उडान बन्द हुँदा महिनौँदेखि विदेशमा रोकिएका थिए । उनीहरुको अन्त्येष्टि र व्यवस्थापनका लागि सङ्घले सम्बन्धित राष्ट्रिय समितिलाई निर्देशन दिइसकेको सङ्घका प्रेस संयोजक चिरन शर्माले जानकारी दिनुभयो । (रासस)

Related Articles

Back to top button