vada
News

अमिताभलाई हराउन ३० हजारमा अवार्ड किनेका थिए ऋषि कपूरले, केही रोचक किस्सा

काठमाडौं । अभिनेता ऋषि कपूरको मुम्बईमा मृ-त्यु भयो। उनी ६७ वर्षका थिए । अमिताभ बच्चनले ट्वीट गरेर ऋषि कपूरको मृत्युको खबर फ्यानहरूलाई सूचित गरेका थिए। बुधवार राती कपूरलाई सास फेर्न गाह्रो भएको कारण एचएन रिलायन्स फाउन्डेशन अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो। धेरै बलिउड सेलिब्रेटीहरू ऋषि कपूरलाई ट्वीट गरी श्रद्धांजलि अर्पण गरेका छन्।

बायोग्राफी ‘खुल्लम खुल्ला : ऋषि कपूर अनसे-न्सर्ड’ मा ऋषिको जीवनको बारेमा धेरै रोचक खुलासा गरिएको छ। मीना अय्यरले लेखेको यस पुस्तकमा ऋषिले आफ्नो प्रेम जीवनको बारेमा पनि बताएका छन् । ती किस्सा यहँ राखिएको छ ।

‘खुल्लम खुल्ला’ नामको आत्मकथामा ऋषि कपूरले भनेका थिए, मैले ३० हजार रुपियाँ दिए फिल्मफेयर अवार्ड मेरो नाममा गरेको थिएँ। वास्तवमा यो १९७३ को कुरा हो। यसैले उनले ‘बबी’ फिल्मका लागि सर्वश्रेष्ठ अभिनेताको पुरस्कार जिते। त्यस समयमा अमिताभ बच्चन ‘जं-जी-र’ मा सर्वश्रेष्ठ प्रदर्शन गर्ने उनका प्रतिस्पर्धी थिए।

ऋषि कपूरले पछि यो पनि सोचे कि अवार्डकै कारण अमिताभ र उनको सम्बन्ध शीत यु-द्ध सुरु भएको छ ।अमिताभ आफू पुरस्कार पाउन योग्य सम्झन्थे। यस कारणले गर्दा, उनीहरूको सम्बन्धमा ख-ट-प-ट आयो । यद्यपि,दुबै बीच सम्बन्ध सुधार भयो ।

चलचित्र ‘कभी-कभी’ ठूलो हिट भयो। ऋषि कपूर ऋषि कपूर भन्छन् कि उनले लगभग यो फिल्म अस्वीकार गरे किनभने फिल्ममा नीतूको भूमिका उनी भन्दा बढी शक्तिशाली थियो।

ऋषिले आफ्नो पुस्तकमा भनेका छन्, ‘मैले ‘कभी-कभी’ ‘प्रस्ताव पनि अस्वीकार गरेको थिए। यसका लागि दुई कारणहरू थिए। एउटा हो अमिताभ बच्चनलाई चुनौती दिनु थियो। दोस्रो, मलाई लाग्यो कि नीतूको भूमिका म भन्दा बलियो छ।

Related Articles

Back to top button