vada
News

काठमाडौमा ढलमा भेटियो कोरोना भाइरस, संक्रमण भित्रभित्रै ब्यापक फैलिसकेको भन्दै सरकारले गर्यो एस्तो निर्णय (भीडीयो)

काठमाडौ उपत्यकाको ढलमा भेटियो कोरोना भाइरस, संक्रमण भित्रभित्रै ब्यापक फैलिसकेको देखायो पुरै बस्ति को डल मा कोरोना भाईरस सक्रिए भयको देखिएपछि सबै तनावग्रस्त जिबन बिताउन बाध्य भयको कुरा आईरहेको छ के कति सम्म भईरस खतरा बन्न सक्ने छ भन्ने एस भीडीयो मा हेर्नुस वास्तविक के हो छर्लङ्ग हुनु हुने छ

माहामारी खतरा भयपछि काठमाण्डौ को सबै ठाउ धरापमा मा परेको छ नेपालमा कोरोना भाइरसबाट सङ्क्रमित हुनेकाे सङ्ख्या १५ हजार चार सय ९१ पुगेको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा थप दुई सय ३२ जनामा कोरोना पुष्टि भएसँगै सङ्क्रमितको सङ्ख्या १५ हजार चार सय ९१ पुगेको स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले जनाएको छ ।

मन्त्रालयका अनुसार प्रदेश एकमा ६ सय ८६ जना, प्रदेश दुईमा चार हजार ८३ जना, वाग्मती प्रदेशमा पाँच सय २५ जना, गण्डकी प्रदेशमा ११ सय ३३ जना, प्रदेश पाँचमा तीन हजार नाै सय ४२ जना, कर्णालीमा एक हजार पाँच सय ४० जना र सुदूरपश्चिम प्रदेशमा तीन हजार पाँच सय ८२ जनामा कोरोना पुष्टि भएको छ ।

मन्त्रालयका प्रवक्ता डाक्टर गौतमका अनुसार राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला टेकुमा भएको परीक्षणमा एक सय १४, वीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरानमा भएको परीक्षणमा सात, कोशी अस्पताल विराटनगर प्रयोगशालामा भएको परीक्षणमा सात, प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाल विराटनगरमा भएको परीक्षणमा चार र गजेन्द्र नारायणसिंह अस्पताल राजविराज प्रयोगशालामा भएको परीक्षणमा ५१ जनामा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ ।

यस्तै प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला जनकपुरमा भएको परीक्षणमा १५, भरतपुर अस्पताल प्रयोगाशाला चितवनमा भएको परीक्षणमा १३, प्रादेशिक क्षयरोग केन्द्र पोखरामा भएको परीक्षणमा आठ, प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला रुपन्देहीमा भएको परीक्षणमा पाँच, भेरी अस्पताल नेपालगञ्जमा भएको परीक्षणमा सात र दैलेखमा प्रयोगशालामा भएको परीक्षणमा एक जनामा कोरोना पोजेटिभ देखिएको प्रवक्ता गाैतमले बताउनुभयो ।

पीसीआर विधिबाट शनिबार चार हजार ५० जनाको कोरोना परीक्षण भएको छ । सार्कराष्ट्रमध्ये कोरोना परीक्षण दर प्रति १० लाखमा भारत, श्रीलङ्का पाकिस्तानभन्दा नेपाल अगाडि रहेको उहाँले बताउनुभयो ।

अहिले देशभरिका विभिन्न क्वरेण्टीनमा ३३ हजार एक सय २५ जना रहेका छन् । विभिन्न अस्पतालका आइसोलेशनमा नाै हजार ४२ जनाको उपचार भइरहेको छ । शनिबार दुई सय ७१ जनासँगै आजसम्म ६ हजार चार सय १५ जना सङ्क्रमणमुक्त भएर घर फर्किएका छन् ।

( भीडीयो )

Related Articles

Back to top button