vada
News

६० रुपैयाँको औ’षधि २ हजार ४०० मा बिक्री !

२० असार २०७७, शनिबार मेलम्ची ।सिन्धुपाल्चोकका केही औ’षधि पसलले लकडाउनको फाइदा उठाउँदै वढी मूल्य लिई औ’षधि विक्री गरेको भेटिएको छ । जिल्ला ज’नस्वास्थ्य कार्यालय र बाह्रबिसे नगरपालिका स्वास्थ्य शाखाको समन्वयमा बाह्रबिसे नगरपालिकाका बजार क्षेत्रका औ’षधि पसलमा शुक्रबार गरिएको अनुगमनका क्रममा वास्तविक मूल्य भन्दा वढी मूल्य लिएको भेटिएको नगर प्रमुख निमफुञ्जो शेर्पाले बताए । उनका अनुसार सेतीदेवी मे’डिकल राम्चेले वढी मूल्यमा औ’षधि बिक्री गरेको पाइएको हो ।

“मे’डिकलले अ’नियमितता गरिरहेको छ भन्ने सू’चनाका आधारमा हामीले नै औ’षधि किन्न पठाउँदा त्यस्तो प्रमाण पायौँ”, उनले भने । उनका अनुसार सरकारले निःशुल्क एबोसनको औ’षधि वितरण गरे पनि बढीमा रु ६० पर्ने औ’षधिलाई सो मेडिकलले रु दुई हजार ४०० लिएको हो । त्यस्तै सोही मेडिकलले औ’षधि बिक्रीवितरण गर्दा बिल नदिएको पाइएको छ ।यसैगरी कुँवेर मेडिकल राम्चे–९ को मेडिकल दर्ता गरे पनि सम्बन्धित व्यक्तिले सञ्चालन नगरी अर्कैले सञ्चालन गरेको पाइएको, सदीक्षा फार्मेसीको बि’रामी जाँ’च्ने आधिकारिक व्यक्ति नभएको पाइएको नगर स्वास्थ्य शाखाको ठहर छ ।

प्रायः सबै मेडिकलहलमा चिकित्सकको सि’फारिसबिना अ’वैधानिकरूपमा औ’षधि बिक्री गरेको पाइएको शाखाले जनाएको छ ।प्रतिवेदन तयार गरी जिल्ला प्रशासन तथा जनस्वास्वास्थ्य कार्यालयमा जानकारी गराउने तथा ती सबै पाँच मेडिकललाई लिखित स्पष्टीकरण तथा का’रवाहीका लागि नगर स्वास्थ्य शाखाबाट पत्रचार गर्ने निर्णय भएको नगरप्रमुख शेर्पाले जानकारी दिए ।रासस

Related Articles

Back to top button