vada
News

आईसीयूमा कोरोनाको उपचाररत पत्रकारले झ्यालबाट हाम फालेर जी वन त्या गे, परिवारले पत्याउन सकेन

काठमाडौं । एक कोरोना संक्रमित पत्रकारले जीवन त्यागे गरेका छन् । विश्वभरबाट कोरोना महामारीको बीचमा, धेरै हृदय विदारक समाचारहरू पनि आउँदैछन् । लाखौंको ज्यान लिएको कोरोनाका कारण दिल्लीमा काम गर्ने पत्रकार तरुण सिसोदियाले पनि जिन्दगीदेखि हार माने र जीवन त्यागे गर्न पुगेका हुन् । कोरोना भाइरसका कारण उनलाई दिल्लीको एम्स अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो । जानकारी अनुसार उनले एम्सको ट्रामा सेन्टरको चौथो तलाबाट हाम फालेर जीवन दिएका हुन् ।

तरुण भारतको ठूलो हिन्दी अखबार दैनिक भास्करका लागि समाचारदातको रूपमा काम गर्दै आएका थिए । जानकारी अनुसार उनले गएको दुई महिना पहिले मात्रै राजनीनामा बुझाएका थिए तर दैनिक भास्करले उनलाई कामबाट निकालेको थिएन । केही महिना अघि जीबी पन्त अस्पतालमा ब्रेन ट्यूमरको अपरेशन पनि गरिसकेका थिए । यस घटनाबारे उठ्ने प्रश्नहरूको बीचमा दिल्ली एम्सले पनि एक विज्ञप्ति जारी गरेको छ । अस्पतालले पत्रकार कोरोनाका लक्षणका कारण आईसीयूमा भर्ना भएका थिए भनेको छ । एम्सका अनुसार तरुणको अवस्था सुधार भइरहेको थियो र उनलाई चाँडै उनी जनरल वार्डमा सार्ने तयार भइरहेको थियो ।

एम्सले जनाए अनुसार दिउँसो १ः५५ मिनेटमा पत्रकार अचानक उनको ओछ्यानबाट उठे र चौथो तलामा गए । यो देखेर, अस्पतालका कर्मचारीहरू पनि उनको पछि लागेर आए तर तरुण दौडेर सिसाको झ्याल फोडेर हाम फाल्न सफल भए । लगत्तै उनलाई ट्रामा सेन्टरको आईसीयूमा लगियो तर गहिरो चोटपटकबाट उनको मृत्यु भयो । मृतक तरुण सिसोदियाकी आमा पनि कोरोना संक्रमित छिन । उनलाई हाल दिल्लीको राम मनोहर लोहिया अस्पतालमा भर्ना गरिएको छ । भनिएको छ कि यस घटनाको क्रममा उनका भाइ आरएमएल अस्पतालमा उनकी आमासँग थिए । उनलाई यस घटनाको बारेमा एम्सबाट कल गरेर जानकारी गराइएको थियो । पछि उनी घटनास्थलमा पुगे ।

पत्रकारको जीवन त्यागेको बारेमा सोशल मीडियामा बिभिन्न प्रकारका प्रश्नहरू पनि खडा भइरहेको छन् । भनिन्छ कि उनलाई एम्सको आईसीयूमा भर्ना गरिएको थियो । तर तिनीहरू कसरी छतमा पुगे ? जबकि सामान्यतया बिरामीलाई आईसीयूबाट एक्लै बाहिर निस्कन अनुमति हुँदैन । उहि समयमा, केही व्हाट्सएप स्क्रिनशटहरू पत्रकारको कार्यालय समूहसँग साझेदारी गरिएको छ, जसमा उनी एकदम गम्भीर रहेको देखिएका थिए ।

Related Articles

Back to top button