vada
News

नेपालमा ४१ जिल्लामा फैलियो कोरोना, कुन जिल्लामा कति थपिए संक्रमित ? (सूचीसहित)

काठमाडौं । नेपालका कुल ७७ वटा जिल्ला मध्ये ४१ वटा जिल्लामा कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलिएको छ ।

४ महिनाको अवधिमा सातै वटा प्रदेशमा कोरोना संक्रमणको प्रकोप फैलिएको छ ।

नेपालमा आज (शनिवार) थपिएका ६५ जना संक्रमित सहित कुल संक्रमितको संख्या ५८४ पुगेको छ ।

साथै नेपालमा अहिलेसम्म ७० जना स्वास्थ्योपचार पछि निको भएका छन् भने ३ जनाको मृत्यु भएको छ ।

यी हुन् नेपालमा अहिलेसम्म कोरोना संक्रमित भेटिएका ४१ जिल्लाहरूको विवरणः

पर्सा ९१
रुपन्देही ३७
उदयपुर ३३
कपिलवस्तु ७७
बाँके १४२
काठमाडौं १३
धादिङ २
कैलाली ७
बारा ११
धनुषा ९
रौतहट २२
वाग्लुङ २
चितवन ६
झापा ३६
महोत्तरी ३
भक्तपुर ४
बर्दिया ३
भोजपुर १
कञ्चनपुर १
नवलपरासी (पश्चिम) ६
सप्तरी २
सर्लाही ३२
नवलपरासी (पूर्व) २
मकवानपुर ३
दाङ ५
काभ्रे १
सिरहा १
सिन्धुपाल्चोक १
मोरङ ५
धनकुटा ७
गुल्मी १
खोटाङ १
दैलेख १
सुनसरी ३
ललितपुर १
लमजुङ १
रामेछाप १
सिन्धुली १
डडेलधुरा १
बैतडी ५
सुर्खेत ३
जम्मा ५८४

आज सम्मको विवरण हेर्दा गत वर्षको माघ ९ गतेदेखि यस वर्षको जेठ १० गतेसम्म ५ सय ८४ जनालाई संक्रमण पुष्टि भएको छ । नेपालमा देखिएको पहिलो केसको स्वाब परीक्षणका लागि हङ्कङ पठाइएकोमा अहिले भने स्वास्थ्य सामाग्रीहरु ल्याइएपछि नेपालमै परीक्षण हुन थालेको हो । परीक्षणको दायरा बढाउने बित्तिकै संक्रमित धमाधम थपिएका छन् ।

नेपालमा कोरोना अपडेट : ५८४ पुगे संक्रमित, कुन प्रदेशमा कति ? (विवरण सहित)

नेपालमा आज शनिबार बिहान र दिउँसो गरी ६८ जना कोरोना संक्रमित थपिएका छन् । योसँगै नेपालमा कुल संक्रमितको संख्या ५८४ पुगेको छ ।

जसमध्ये ५०५ जना पुरुष र ७९ जना महिला रहेका छन् । नेपालमा गत वर्षको माघ महिनाको ९ गते पहिलो संक्रमण पुष्टि भएको ४ महिना बितिसकेको छ । पछिल्लो समय परीक्षणको दायरा बढाउनेबित्तिकै नेपालमा संक्रमित थपिएको थपियै छन् । ३ जनाको कोरोनाको कारण ज्यान गएको छ ।

कति भयो परीक्षण ? 

नेपालमा पिसीआर विधीबाट हालसम्म ४५ हजार ९ सय ५७ वटा परीक्षण भएको छ ।

गत २४ घण्टामा मात्रै पिसीआर विधीबाट ३ हजार ४ सय ९४ वटा परीक्षण भएको छ ।

यस्तै आरडीटि विधबाट हालसम्म ८६ हजार २३५ वटा परीक्षण भएकोमा गत २४ घण्टामा मात्रै ४ हजार १ सय १९ वटा परीक्षण भएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले जनाएको छ ।

आरडिटी परीक्षणको प्रादेशिक विवरणअनुसार प्रदेश १ मा १० हजार १ सय ६९ जना, प्रदेश २ मा ६ हजार ३ सय ८ जना, वाग्मती प्रदेशमा २१ हजार ७ सय १२ जना, गण्डकी प्रदेशमा ७ हजार ७ सय १ जना, प्रदेश ५ मा ११ हजार ४ सय ८९ जना कर्णाली प्रदेशमा ९ हजार ३९ जना र सुदूरपश्चिम प्रदेशमा १९ हजार ८ सय १७ जनामा कोरोना जाँच गरीएको छ ।

कुन प्रदेशको क्वारेन्टाईनमा कति छन् ?
प्रदेश १ मा १हजार ४ सय ६१ जना रहेका छन् भने प्रदेश २ मा ६ हजार १० जना रहेका छन् । त्यस्तै वाग्मती प्रदेशमा ५ सय ३५ जना रहेका छन् भने गण्डकी प्रदेशमा १७ हजार १ सय ३० जना रहेका छन् । त्यस्तै कर्णली प्रदेशमा ४ हजार १ सय २ जना रहेका छन् । यसरी कुल ३२ हजार ५ सय सतासी जना देशभरका विभिन्न क्वारेन्टाईनमा छन् ।

आईसोलेसनमा छन् ५०८ जना
प्रदेश १ मा ६० जना, प्रदेश २ मा १ सय ६६ जना, वाग्मती प्रदेशमा २२ जना, गण्डकी प्रदेशमा ३ जना, प्रदेश ५ मा २४७ जना कर्णाली प्रदेशमा १ जना र सुदूरपश्चिम प्रदेशमा ९ जना रहेका छन् । उनीहरु सबै संक्रमितको उपचार भइरहेको छ । सबैजनाको अवस्था सामान्य छ भने चिकित्सकको निगरानीमा रहेका छन् ।

हालसम्म कति भए निको ?
हालसम्म नेपालमा ७० जना डिस्चार्ज भएका छन् । तिमध्ये प्रदेश १ मा २६ जना, प्रदेश २ मा ६ जना, वाग्मती प्रदेशमा ९ जना, गण्डकी प्रदेशमा २ जना, प्रदेश ५ मा २२ जना र सुदूरपश्चिम प्रदेशमा ५ जना गरी कुल ७० जना उपचारपछि निकोभएर घर फर्केका छन् । यसरी निको भएकाहरुले आफूहरुलाई यो भाइरसको कारण निकै अप्ठेरो स्थिती गुजारेको भन्दै सचेत रहन सबैलाई आग्रह गरेका छन् ।

काठमाडौंका एक जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि : 
काठमाडौंका थप एक जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।योसँगै काठमाडौंमा जम्मा कोरोना संक्रमितको संख्या १३ पुगेको छ । राष्ट्रिय जनस्ववास्थ्य प्रयोगशाला काठमाडौंमा गरिएको परीक्षणमा काठमाडौंका ३५ वर्षीय पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ । मन्त्रालयका अनुसार उनको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य रहेको छ भने उनी चिकित्सकको निगरानीमा रहेका छन् ।

बाँकेमा एकैपटक थपिए २७ जना कोरोना संक्रमित
बाँकेमा आज मात्रै थप २७ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । योसँगै बाँकेमा कुल संक्रमितको संख्या १४२ पुगेको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालयले दिएको जानकारीका अनुसार राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा आज शनिवार गरिएको स्वाब परीक्षणका क्रममा उनीहरुमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हो । आज भेटिएका संक्रमितहरु बाँकेको नरैनापुरस्थित मदरसामा रहेका वर्ष १७ देखि ३२ सम्मका पुरुष ६ जना, नरैनापुर ३ बाँकेका राष्ट्रिय प्राबि गेग्लीको क्वारेन्टाइनमा रहेका १६ देखि ३२ का १५ जना पुरुष र त्यस्तै नरैनापुर १ बाँकेकै महातनियाका २२ देखि ५० वर्षका ६ जना पुरुषमा कोरोना संक्रमण भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

रेड जोनमा छन् ४४३ जना
नेपालमा रेड जोन अर्थात् संभावित संक्रमितको सूचीमा ५ जना नयाँ व्यक्ति थपिएका छन् । यसअघि मन्त्रालयको मोबाईल एप्लिकेसन र वेवसाईटमा यसरी विवरण भरेका कुल ४७ हजार ९ सय ६९ जना रहेकोमा गत २४ घण्टामा ५ जना नयाँ संक्रमित थपिएका हुन् । गत २४ घण्टामा मात्रै आफूलाई कोरोनासाग मिल्दोजुल्दोलक्षण देखिएका वा आफू संभावित संक्रमित हुँ वा होईन भनी जाँचका लागि मन्त्रालयको वेवसाईटमा दिइएको फाराम र मोबाईल एप्लिकेसनमार्फत् स्वमूल्याकंन गर्नेको संख्या ७०८ रहेको छ । पछिल्लोपटक थपिएका संभावित संक्रमित काठमाडौं, रुपन्देही, बर्दिया, झापाका रहेका छन् । उनिहरुको कन्ट्रयाक गर्ने काम भइरहेको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

कुन प्रदेशमा कति पुगे संक्रमित  
प्रदेश १ मा ८६ जना संक्रमित छन् भने प्रदेश २ मा १ सय ७२ जना, वाग्मती प्रदेशमा ३२ जना मृतकसहित, गण्डकी प्रदेशमा ५ जना, प्रदेश ५ मा २७१ जना, कर्णाली प्रदेशमा ४ जना, सुदूरपश्चिम प्रदेशमा १४ जना गरी कुल संक्रमित संख्या ५ सय ८४ जना पुगेका छन् ।

दिउँसो थपिए ३६ जना, संक्रमितको संख्या ५८४ पुग्यो
नेपालमा दिउँसो थप ३६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भयो। सेती प्रादेशिक अस्पताल, कोशी अस्पताल र राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा गरिएको परीक्षणमा उनीहरुमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ ।

कोरोना संक्रमण पुष्टि हुनेमा बैतडीका ४ जना रहेका छन् । सेती अञ्चल अस्पतालमा गरिएको परीक्षणका क्रममा २० वर्षका २ जना पुरुष, २२ र २७ वर्षका अन्य २ जना पुरुष रहेका छन् ।

बैतडी शिवनाथका ४ जनामा आरडिटी पोजेटिभ देखिएर उपचाररत उनीहरुको पिसिआर रिपोर्ट पनि पोजेटिभ आएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले जनाएको छ ।

त्यस्तै अर्का झापाका ३३ वर्षीय पुरुषमा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार उनी झापाको झापा गाउँपालिकाका बासिन्दा हुन् भने कोसी अञ्चल अस्पतालमा गरिएको परीक्षणका क्रममा संक्रमण पुष्टि भएको हो ।

त्यस्तै बर्दियाका १ जना पुरुषमा पनि कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । बर्दियाको बदैयाताल निवासी १९ वर्षीय पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

त्यस्तै सुर्खेतका २ महिला र १ पुरुष गरी ३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

त्यस्तै बाँकेमा आज थप २७ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । संक्रमण पुष्टि हुनेमा नरैनापुर मदरासाका १७ देखि ३२ वर्ष उमेरसमुहका ६ जना पुरुष रहेका छन् ।

त्यस्तै बाँके नरैनापुर गाउँपालिका ९३० को राष्ट्रिय प्रावि गोगलीको क्वारेन्टाइनमा गरिएको परीक्षणका क्रममा १५ जनामा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । उनीहरु १६ देखि ३२ वर्ष उमेरसमुहका रहेका छन् ।

त्यस्तै बाँके नरैनापुर १ को राष्ट्रिय प्रावि महाननियामा गरिएको परीक्षणका क्रममा ६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । कोरोना संक्रमण पुष्टि हुनेमा २२ देखि ५० वर्ष उमेर समुहका रहेका छन् । उनीहरु सबैको राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा गरिएको परीक्षणका क्रममा कोरोना पुष्टि भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

नारायणी अस्पतालमा उपचाररत ९ जनाले जिते कोरोना
पर्साको वीरगन्ज्स्थित नारायणी अस्पतालमा उपचाररत ९ जना कोरोनाभाइरस संक्रमणमुक्त भएका छन् । उनीहरुमा गरिएको पछिल्लो परीक्षणको रिपोर्ट नेगेटिभआएसँगै डिस्चार्जको तयारी गरिएको छ ।

शनिबार साँझसम्म उनीहरुलाई डिस्चार्ज गरिने नारायणी अस्पतालले जनाएको छ ।

अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट मदन उपाध्यायले ९ जना कोरोनामुक्त भएको भन्दै उनीहरुलाई डिस्चार्जको तयारी गरिएको बताए ।
उनीहरुमध्ये बारा पर्सा र रौतहटका हुन् ।

सुर्खेतमा पहिलोपटक कोरोना संक्रमण पुष्टि
सुर्खेतमा पहिलो पटक कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । योसँगै कर्णाली प्रदेशमाका दुई जिल्लामा कोरोनाको संक्रमण फैलिएको हो । स्वास्थ्य मन्त्रालयले गरेको नियमित मिडिया ब्रिफिङमा स्वास्थ्य मन्त्रालयका प्रवक्ता डाक्टर विकास देवकोटाले सुर्खेतमा पहिलो पटक कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको जानकारी दिए ।

सुर्खेतमा आज कोरोना संक्रमित २ जना पुरुष र एक महिलामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हो । यस अगाडि कर्णाली प्रदेशको दैलेखमा १ जना पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो ।

उनी लकडाउनकाबीच भारतबबाट लुकीछिपी नेपाल आएका थिए । यसैबीच आज मात्रै नेपालमा ६८ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

योसँगै नेपालमा कुल संक्रमितको संख्या ५८४ पुगेको छ भने ७० जना उपचार पछि निको भएका छन् ।

त्यस्तै ३ जनाको अहिलेसम्म कोरोना भाइरसको महामारीबाट मृत्यु भईसकेको छ ।

नेपालमा बिहानै थपिएका संक्रमित कहाँका हुन् ? यस्तो छ विवरण

नेपालमा बिहानै थप ३२ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो । राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला काठमाडौं, प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला भैरहवा, र भरतपुर अस्पताल कोभिड १९ प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा उनीहरुमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो ।
आज एकाबिहानै थपिएका संक्रमितहरु कपिलवस्तुमा ८ जना रहेका छन् । कपिलवस्तु वाणगंगा नगरपालिकाका वर्ष १७, १९, २२, २९, ३५, ४० र ४२ का पुरुष तथा २७ वर्षीय महिला रहेका छन् । उनीहरुको राष्ट्रिय प्रयोगशाला काठमाडौंमा स्वाब परीक्षण गरिएको थियो ।

त्यस्तै राष्ट्रिय प्रयोगशाला काठमाडौंमै गरिएको स्वाब परीक्षणमा सार्लाहीका १३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

उनीहरु सर्लाही गोडैता कविलासी नगरपालिकाका वर्ष १८, २०, २०, २०, २१, २२, २३, २६, २६, २८, ३३, ३५ र ३५ वर्षका पुरुष रहेको स्वास्थ्य मन्त्रालयले बताएको छ ।
त्यस्तै राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला काठमाडौंमै गरिएको स्वाब परीक्षणमा बाराको करैयामाई गाउँपालिकाकी ३७ वर्षीया महिलामा पनि कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।
त्यस्तै राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला काठमाडौंमै गरिएको स्वाब परीक्षण्मा काठमाडौंका ३५ वर्षीय पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।
त्यस्तै प्रादेशिक जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला भैरहवामा गरिएको स्वाब परीक्षणमा रुपन्देही गैडहवा र रोहिणी गाउँपालिकाका वर्ष २०, २०, २४, २४, २७, ३०, ३० र ५५ वर्षका पुरुष रहेका छन् ।

त्यस्तै भरतपुर अस्पताल कोभिड १९ प्रयोगशालामा गरिएको स्वाब परीक्षणमा चितवनको भरतपुर ६ का ५२ वर्षीय पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हो ।

नेपालमा थप ३२ जनामा कोरोना संक्रमण, संक्रमित ५४८ पुगे

कोरोना महामारीका बेला पचास हजार बढी एनजीओ कहाँ छन् ? 

क्वारेन्टाइनमा सर्पले टोक्दा एकको मृत्यु
भारतमा कोरोना भाइरसबाट संक्रमितको संख्या १ लाख २५ हजार नाघ्यो

यस्तो आयो मुख्यमन्त्री गुरुङसहित सात मन्त्रीको पिसीआर रिपोर्ट

Related Articles

Back to top button