vada
News

भारतीय नागरिकले प्रहरीलाई आ’क्रम’ण गरेपछि यसरी सुरक्षामा उत्रियो मधेसी समुदाय (भिडियो हेर्नुस्)

काठमाडौं । कोरोना फैलन नदिन नेपाल भारत सिमानामा अहिले रोक लगाइएको छ । कोरोना फैलन नदिन मुलुकमा लगाइएको लकडाउन अन्त्य गरेपछि भारत र अन्य मुलुकसंगको सिमाना भने खोलीएको छैन । अहिले अन्य मुलुकवाट नेपाल प्रवेश गर्न पाइदैन । भारतसंग नेपालको खुला सिमाना छ । लकडाउन अघि नेपाल भारत सिमाना हुँदै सबै गतिविधि खुला रुपमा हुँदै आएको थियो ।

आवत जावन, व्यापार ब्यवसाय हुँदै आएको थियो । तर सिमा बन्द भएका कारण अहिले सबै काम ठप्प छन् । सिमा बन्द भएका कारण त स्क रहरुको पेसा पनि प्रभाव परेको छ । सिमानामा विभिन्न किसिमका सामान त स् कर गर्दै आएका कारण सिमा बन्द भएका कारण काम ठप्प भएको छ । सिमानामा प्रहरी तैनाथ छन् । आवत जावत गर्न दिइएको छैन । त्यसैले त स्क रका काम पनि प्रभावित भएको छ । सिमानामा सुरक्षा बढाइएका कारण आफुहरुको काम ठप्प भएपछि त स्क रको निशानामा सुरक्षाकर्मी पर्ने गरेका छन् ।

हिजो शुक्रबार रौतहटको परोहा नगरपालिका-८ नरकटिया गूठीमा भारतीय नागरिकले नेपाल सशस्त्र प्रहरीमाथी धा रि लो ह ति या रले आ क्र म ण गरे । नेपालमा अनावश्यक रुपमा प्रवेश गर्न लागेका भारतिय नागरिकलाई प्रहरीले रोकेपछि प्रहरीलाई नै आ क्र म ण गरेका थिए । नेपाली प्रहरीलाई भारतीय नागरिकले आ क्र म ण गरेपछि सिमानामा रहेका नेपालीहरु प्रहरीको सुरक्षामा गयो । सो क्षेत्रमा मधेसी समुदायको बसोबास छ ।

प्रहरी माथि भएको आ क्र म णको खबर पाएपछि मधेसी समुदायका युवाहरु ला ठी लिएर भारतीय नागरिकलाई ध’पा’उन गएका थिए । स्थानियले प्रहरीको सुरक्षा गरे । सो घटनाको भिडियो अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भएको छ । प्रहरीको सुरक्षामा मधेसी समुदायका युवाको ठूलो समुह गएको भिडियोमा देख्न सकिन्छ ।

Related Articles

Back to top button